Deer Design. Lider branży projektowania i wykończenia wnętrz

Deer Design. Lider branży projektowania i wykończenia wnętrz Fot: Deer Design

Na polskim rynku nieruchomości obserwujemy rosnącą świadomość i wymagania klientów, którzy coraz częściej poszukują kompleksowych usług, obejmującego zarówno projektowanie, jak i wykańczanie wnętrz. Polacy kupują mieszkania na własne potrzeby i pod wynajem, a gdy przychodzi do projektowania i wykańczania wnętrz, chętnie korzystają z usług architektów.

W odpowiedzi na te potrzeby, Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design wypracowała pozycję lidera w branży, któremu trudno o konkurenta. Obecnie na pozycję Pracowni na rynku intensywnie pracuje już ponad 120-osobowy zespół.

Ożywienie na rynku nieruchomości przeszło w stabilizację. Nie brakuje już ani kupujących, ani atrakcyjnych inwestycji deweloperskich. To dobra wiadomość, bo sytuacja makroekonomiczna skłania wiele osób do lokowania nadwyżek finansowych właśnie w nieruchomościach. Jednocześnie wysokie ceny materiałów i robót wymagają świadomego, uważnego pokierowania wykończeniem oraz wyposażeniem mieszkania. Ze świetnym rezultatem i optymalnym wykorzystaniem budżetu.

Standardem staje się więc korzystanie z usług profesjonalistów, którzy kompetentnie i kompleksowo zajmą się zaprojektowaniem i wykończeniem prywatnego lub inwestycyjnego wnętrza. Spełnią potrzeby i oczekiwania klientów, zarazem zdejmując z nich ciężar wielu trudnych decyzji, nadzoru nad pracami czy koordynowania wykonawców. Nie bez powodu Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design ma już na koncie ponad 3500 projektów wnętrz wykończonych „pod klucz”, a dokładnie aż 266 983 m2 powierzchni domów i mieszkań. Prężny rozwój firmy generuje coraz wyższe przychody, które w minionym roku zamknęły się w kwocie blisko 55 mln zł netto.
Skąd taki sukces? Sprawdźmy.

Jakość ponad wszystko
Deer Design szeroką skalę działania łączy z wysokim standardem pracy, potwierdzonym m.in. poprzez prestiżowy certyfikat członkostwa w Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz. Klienci oczekują najwyższej jakości w ofercie „pod klucz”, a najchętniej wybierają programy z tzw. „średniej półki”, czyli Modern Life, i najwyższy High Life.

Z myślą o osobach bardzo wymagających, klientach segmentu premium, Deer Design rozwija także ofertę Be Individual, która okazała się prawdziwą rewolucją. O zapotrzebowaniu na projekty indywidualne najlepiej świadczy fakt błyskawicznego wzrostu sprzedaży o kilkanaście procent w zaledwie 1 rok.

W projektach indywidualnych – jak podkreślają architekci – klienci są częściej skłonni zainwestować w najlepszej jakości materiały, tj. kamienie naturalne, spieki wielkoformatowe czy tynki strukturalne, a także w bardzo spersonalizowane projekty schodów, czy zabudowy ze stali i szkła. Często decydują się również na rozwiązania typu smarthome, czyli nowoczesne instalacje i inteligentne systemy sterujące.

W konsekwencji tak dynamicznego rozwoju oferty indywidualnej, w 2023 roku Deer Design nawiązało współpracę z dużymi agencjami nieruchomości premium w Warszawie – Eurovillą i En Casą, by na bazie perełek z rynku wtórnego tworzyć niepowtarzalne wnętrza domów i apartamentów dla autentycznych koneserów.

Najlepsi z najlepszymi
Deer Design od lat jest trwałym i stałym partnerem biznesowym dla największych krajowych deweloperów, takich jak Matexi, Bouygues Immobilier Polska, Ronson, Marvipol, Victoria Dom, Robyg, Dantex, Develia, Skanska czy Ghelamco. Kolejno otwierane oddziały firmy, m.in. w Krakowie, to także potencjał i platforma do dalszej współpracy z czołowymi graczami na rynku nieruchomości.
W minionym roku Pracownia podpisała strategiczny kontrakt z Develią, należącą do TOP 10 największych deweloperów w Polsce, co znacząco wzmocniło jej pozycję na rynku krakowskim. Po udanej inauguracji w Krakowie, Deer Design będzie także głównym partnerem biznesowym wszystkich inwestycji Develii w Warszawie.

Za szczególne wyróżnienie można uznać fakt, że Deer Design jest jedyną pracownią projektowania i wykończenia wnętrz polecaną przez firmy Matexi Polska, Bouygues Immobilier Polska i Skanska. To świadectwo najwyższej jakości usług, potwierdzonej przez lata udanej współpracy Deer Design z wymagającymi partnerami biznesowymi – najlepszymi i największymi deweloperami w Polsce.
Deer Design aktywnie wspiera swoich partnerów biznesowych na różnych etapach projektów. Od projektowania i wykończenia biur sprzedaży oraz mieszkań pokazowych i części wspólnych w inwestycjach deweloperskich, przez szkolenia dla doradców nieruchomości z usługi pod klucz po wsparcie marketingowe. Regularnie organizuje także spotkania Ekspertów Wnętrz Deer Design z klientami partnerów przy okazji np. Dni Otwartych inwestycji, co umożliwia bezpośredni kontakt z potencjalnymi nabywcami oraz buduje zaufanie klienta. Te wszystkie działania stanowią integralną część długofalowej strategii partnerskiej Deer Design, skupionej na zapewnieniu kompleksowych rozwiązań i maksymalnym wsparciu biznesowym.

Synergia talentów i doświadczenia

Karolina Karwowska-Gajżewska, prezesa firmy, podkreśla, że sukces jej pracowni to przede wszystkim ludzie. Profesjonalna kadra dyrektorska i managerska, a także zgrany zespół architektów, rzetelnych ekip remontowych, utalentowanych rzemieślników i doświadczonych wykonawców tworzą synergię, która pozwala na realizację wyjątkowych projektów. Indywidualne podejście do każdego zlecenia i skrupulatny nadzór nad jego realizacją gwarantują spełnienie wizji klienta.

Zespół nieustannie się rozwija. Team stałych pracowników liczy obecnie już ponad 120 osób, do których doliczyć należy ekipy wykończeniowe i współpracujące.

Ekspansja i nowe horyzonty
W 2023 r. Deser Design z sukcesem weszło na rynek krakowski, gdzie wiosną otworzyło pierwszy, pozawarszawski oddział firmy, we współpracy z miejscowymi architektami i koordynatorami budowy. Pracownia dołączyła również do Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie, w ten sposób pieczętując swoją pozycję w branży. W tym roku, kolejnym kierunkiem ekspansji Deer Design będzie północ kraju. Już w II kwartale roku Pracownia otwiera swój oddział w Trójmieście, a dokładnie w sercu Gdańska, gdzie na ponad 100 m2 ekspozycji zaprezentuje najnowsze trendy we współczesnym wzornictwie.

Jak mówi prezesa firmy, Karolina Karwowska-Gajżewska: „Od początku istnienia Deer Design z uwagą wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych klientów indywidualnych i partnerów biznesowych, które, w dużym uogólnieniu sprowadzały się to do potrzeby zapewnienia kompleksowości usług na najwyższym poziomie, z gwarancją jakości i terminowości oraz dostępnością naszych architektów na każdym etapie realizacji projektu. Na tym fundamencie i w oparciu o profesjonalizm naszego zespołu, zbudowaliśmy misję firmy, którą konsekwentnie realizujemy. Nie ukrywam, że zaufanie klientów i partnerów biznesowych bardzo nas uskrzydla, motywuje do dalszego działania i nagradza za codzienną pracę na rzecz coraz lepszej jakości realizacji, które oddajemy codziennie w ręce naszych zleceniodawców. Sukces zdecydowanie mierzymy tą miarą”

Dla liderów biznesu
Dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości w trakcie i po okresie pandemii nie mogły ujść uwadze także ekspertom sektora usług projektowania i wykańczania wnętrz. Rosnący segment PRS i perspektywy jego rozwoju w kolejnych latach, stały się również kołem zamachowym planów biznesowych Deer Design.
Fakt ten potwierdza Jagoda Zdrojewska-Bochowicz, General Business Director w Deer Design Business:
„Rzeczywiście, coraz ważniejszą częścią naszej działalności stała się współpraca z inwestorami z segmentu PRS, aparthoteli i hoteli. W minionym roku z sukcesem zaprojektowaliśmy i wykańczamy apartamenty inwestycyjne nad morzem, w inwestycji „Forest” w Międzyzdrojach oraz aparthotel „Zapach lasu” w Karwicy na Mazurach. Aby rozwijać działalność B2B konieczne było stworzenie odrębnej jednostki, która – w ramach organizacji – mogłaby skupić się wyłącznie na współpracy z podmiotami komercyjnymi. Tak powstała marka Deer Design Business (DDB) – z potrzeby bycia jeszcze bliżej docelowego inwestora, który ma zupełnie inne oczekiwania niż klient indywidualny, wymaga innego standardu obsługi i często stawia przed nami zupełnie unikalne wyzwania. Zespół dedykowany wyłącznie klientom biznesowym liczy obecnie ponad 10 osób i składa się z wyspecjalizowanych architektów, menedżera projektu, handlowca i odrębnego kierownika robót budowlanych”.

Siła medialnego przekazu
Najlepsze pracownie w kraju, jaką niewątpliwie jest Deer Design, lekcję z wykorzystania nowoczesnych technologii w promocji marki odrobiły wzorowo. Prężnie działające i wciąż rozwijane kanały social media z docieralnością na poziomie kilkuset tysięcy wyświetleń dziennie, zawierające doskonałej jakości zdjęcia i filmy z realizacji. Kilka kanałów komunikacji, skierowanych do różnych, ściśle określonych i różniących się od siebie w zależności od platformy, grup odbiorców, od estetycznych i life-stylowych Instagrama i Facebooka przez biznesowy LinkedIn. Pomimo dominacji social mediów, stronę internetową deerdesign.pl odwiedza obecnie aż o 600% więcej użytkowników niż na początku istnienia firmy.
Pracownia z sukcesem korzysta także z liderów opinii – najbardziej wpływowych influencerów w Polsce. Wszystko zaczęło się od wyjątkowej realizacji apartamentu Hanny Lis, która odbiła się szerokim echem w mediach. W ślad za tym sukcesem kolejni polscy influencerzy projektują i wykańczają wnętrza swoich domów z Deer Design – m.in. jedna z najpopularniejszych par młodego pokolenia w polskim show-biznesie Sylwii Przybysz i Jana Dąbrowskiego, a także Rafał Maślak z rodziną.

Prezesę firmy, Karolinę Karowowską-Gajżewską, coraz częściej można spotkać w roli ekspertki branży na najważniejszych kongresach w Polsce, m.in. na 4 Design Days czy Forum Rynku Nieruchomości. Pozostali eksperci Deer Design chętnie wypowiadają się na łamach najważniejszych tytułów prasy wnętrzarskiej, dzieląc się swoją wiedzą i know-how, co w 2023 r. przełożyło się na niemal 1000 publikacji.

Rok 2024 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. Deer Design stawia na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji lidera w branży. Planowane są nowe, angażujące kampanie marketingowe, udział w prestiżowych wydarzeniach i jeszcze większa aktywność w mediach, a także zapowiadane otwarcie oddziału w Trójmieście oraz nowego, spektakularnego showroomu w Warszawie. – Jesteśmy na wznoszącej fali, z zaangażowanym zespołem, zaufaniem naszych klientów i partnerów biznesowych oraz nieustającą determinacją, żeby wzmacniać pozycję lidera branży – komentuje plany rozwoju firmy Karolina Karwowska-Gajżewska i dodaje: – Jestem spokojna o realizację tych planów, bo ściśle wyznaczoną ścieżką zmierzamy do osiągnięcia swoich założeń. Z tej drogi nie ma odwrotu. Tylko dalszy rozwój.


Zapraszamy na stronę internetową Deer Design

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

O CZYM PISZEMY

Zapamiętaj ustawienia
Ustawienia plików cookies
Do działania oraz analizy naszej strony używamy plików cookies i podobnych technologii. Pomagają nam także zrozumieć w jaki sposób korzystasz z treści i funkcji witryny. Dzięki temu możemy nadal ulepszać i personalizować korzystanie z naszego serwisu. Zapewniamy, że Twoje dane są u nas bezpieczne. Nie przekazujemy ich firmom trzecim. Potwierdzając tę wiadomość akceptujesz naszą Politykę plików cookies.
Zaznacz wszystkie zgody
Odrzuć wszystko
Przeczytaj więcej
Analityczne pliki cookies
Te pliki cookie mają na celu w szczególności uzyskanie przez administratora serwisu wiedzy na temat statystyk dotyczących ruchu na stronie i źródła odwiedzin. Zazwyczaj zbieranie tych danych odbywa się anonimowo.
Google Analytics
Akceptuję
Odrzucam
Essential
Te pliki cookie są potrzebne do prawidłowego działania witryny. Nie możesz ich wyłączyć.
Niezbędne pliki cookies
Te pliki cookie są konieczne do prawidłowego działania serwisu dlatego też nie można ich wyłączyć z tego poziomu, korzystanie z tych plików nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. W ustawieniach przeglądarki możliwe jest ich wyłączenie co może jednak zakłócić prawidłowe działanie serwisu.
Akceptuję